ادامه ماجراهای کرونا در ناو تئودور روزولت ، کناره گیری اجباری وزیر دریانوردی آمریکا

به گزارش وبلاگ تمبوک، چند روز پس از توهین کردن به ناخدای افشاگر ناو هواپیمابر تئودور روزولت، سرپرست وزارت دریانوردی آمریکا از سمت خود استعفا و استعفا داد.

ادامه ماجراهای کرونا در ناو تئودور روزولت ، کناره گیری اجباری وزیر دریانوردی آمریکا

به گزارش وبلاگ تمبوک به نقل از یواس ای تودی، تامس مودلی پس از بسیار ساده لوح یا بسیار احمق خواندن ناخدا برت کروزیر به شدت زیر فشار افکار عمومی و نمایندگان دموکرات قرار گرفته بود. هر چند او خیلی زود از حرف هایی که درباره ناخدای ناو هواپیمابر تئودور روزولت عذر خواست اما ناچار شد یکی دو روز پس از اخراج کاپیتان کروزیر به جرم دفاع از کارکنان ناو برابر تهدید کروناویروس، خودش هم جایگاه وزارت را خالی کند و به خانه برود.

پس از اخراج فرمانده یکی از مهم ترین ناوهای هواپیمابر آمریکا، مودلی شخصا به محل استقرار تئودور روزولت در گوام رفت و روی عرشه این ناو اتمی در تشریح دلایل کنار گذاشتن ناخدا کروزیر برای ملوانان و کارکنان آن توهین ها را بر زبان آورد. این، بدترین اشتباه سرپرست وزارت دریانوردی آمریکا در ماجرای بحران ناو هواپیمابر تئودور روزولت بود که همکارانش به شدت دوستش داشتند و خاتمه به استعفای مودلی انجامید.

نخستین نشانه های شیوع کرونا در ناو TD روز 24 مارس با شناسایی سه بیمار پدیدار شد و دو روز بعد تعداد مبتلایان به 23 مورد رسید. این ناو با 5000 ملوان و درجه دار اوایل مارس به ویتنام رفته بود؛ زمانی که کروناویروس هنوز به مرحله پاندمی نرسیده بود. اواخر مارس نامه ای از ناخدا کروزیر منتشر شد که در آن از مقام های ارشد نظامی آمریکا خواسته بود ناو را تخلیه نمایند، چرا که دریانوردهای آمریکایی احتیاج ندارند بمیرند.

پس از افشا شدن این نامه، مقام های ارشد دریایی آمریکایی از ناخدا کروزیر به دلیل نداشتن اعتماد به نفس انتقاد کردند و اندکی بعد رئیس جمهوری آمریکا هم به شدت به کاپیتان تاخت و نامه نوشتن او را بدون توجیه دانست. خاتمه ناخدا کروزیر از کار برکنار و مجبور شد ناو را در میان بدرقه پرشور همکارانش ترک کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادامه ماجراهای کرونا در ناو تئودور روزولت ، کناره گیری اجباری وزیر دریانوردی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ماجراهای کرونا در ناو تئودور روزولت ، کناره گیری اجباری وزیر دریانوردی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید