جنجال و ارعاب علیه خانم سفیر

به گزارش وبلاگ تمبوک، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در جریان تحقیقات استیضاح، سفیر سابق خود در اوکراین را که شاهد این جلسه بود، به باد انتقاد گرفت.

جنجال و ارعاب علیه خانم سفیر

همزمان با دومین جلسه استیضاح در آمریکا، ترامپ در حساب توییتری خود نوشته: هرجا که پای ماری یووانویچ رسیده وضع خراب شده، کارش را با سومالی آغاز کرد. شرایط آنجا چطور است؟

ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین در واکنش به این توییت ها گفت این رفتار بسیار مرعوب کننده است.

ترامپ کمی بعد دوباره در توییتر نوشت، حرف هایش به هیچ وجه مرعوب کننده نیست.

رییس جمهوری آمریکا گفت، بخش های از جلسه شهادت در جریان تحقیقات برای استیضاح را تماشا نموده و آن را مایه ننگ خواند.

در جلسه شهادت چه گذشت؟

آدام شف، رییس جلسه تحقیقات برای استیضاح و رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، سفیر سابق آمریکا را از توییت های رییس جمهوری آگاه کرد.

خانم یووانویچ، در پاسخ به توییت رییس جمهوری که او را در ناآرامی های سومالی مقصر خوانده بود، گفت: فکر نمی کنم من چنان قدرتی داشته باشم، نه در موگادیشو و سومالی، و نه در مناطق دیگر. من درواقع فکر می کنم که درسال های گذشته هرجا که خدمت نموده ام، من و دیگران به بهبود شرایط به طرز ملموسی یاری نموده ایم. هم برای آمریکا و هم برای کشورهای میزبان.

جواب یووانویچ زنده در این جلسه تحقیقات از برنامه های تلویزیونی در آمریکا پخش شد.

آدام شف، رییس دموکرات کمیته اطلاعات در این جلسه گفت توییت های ترامپ باید به نوعی ارعاب شاهد محسوب بگردد.

به گزارش بی.بی.سی یووانویچ، در یک جلسه غیرعلنی گفت، قربانی کارزاری برای بی اعتبار کردن وجهه اش شده که به دست رودی جولیانی وکیل شخصی رییس جمهوری شده است.

به گفته او جولیانی کوشش نموده همزمان با بی اعتبار کردن او، اوکراین را به انجام تحقیقات علیه جو بایدن متقاعد کند.

سفیر سابق آمریکا در اوکراین در عین حال وزارت خارجه آمریکا را متهم کرد که در برابر بهره برداری های خارجی و فاسد مقاومت ننموده و سیاست خارجی آمریکا در قبال اوکراین را مصادره نموده است.

واکنش ها به توییت ترامپ چه بود؟

در وقفه ای که برای استراحت شرکت کنندگان درجلسه روز پنجشنبه ایجاد شد،آدام شف گفت توییت های رییس جمهوری آمریکا کوششی برای ترساندن خانم یووانویچ و سایر شاهداناحتمالی در این تحقیقات هستند.

او به وبلاگ تمبوک گفت سفیر آمریکا بی دلیل به کشور فراخوانده شده و اعتبارش را خدشه دار نموده اند و حالا در لحظه توسط رییس جمهوری مرعوب می گردد.

کن استار، که دادستان ویژه استیضاح بیل کلینتون، رییس جمهوری سابق آمریکا بوده به شبکه خبری فاکس گفت اظهارات ترامپ نشان دهنده داوری بسیاری غلط رییس جمهوری است.

جمهوری خواستار موضوع ارعاب شاهد را رد نموده اند. جیم جوردن، یکی از نمایندگان جمهوری خواه گفته است اگر آقای شف توییت رییس جمهوری را در جلسه نمی خواند شاهد هم از آن باخبر نمی شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "جنجال و ارعاب علیه خانم سفیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال و ارعاب علیه خانم سفیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید