جنوب سوریه ، ارتش کنترل کامل الصنمین درعا را به دست گرفت

به گزارش وبلاگ تمبوک، ارتش سوریه توانست با تسلیم تروریست ها شهر الصنمین در جنوب این کشور، آن را به طور کامل به کنترل خود در آورد.

جنوب سوریه ، ارتش کنترل کامل الصنمین درعا را به دست گرفت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تمبوک، منابع خبری سوریه امروز (سه شنبه) خبر دادند که ارتش این کشور توانستند پس از چند روز درگیری شدید، کنترل کامل شهر الصنمین در استان درعا را به دست گیرد.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، تروریست های مسلح وابسته به گروهک ارتش آزاد در حضور اهالی با حضور در مرکز آشتی واقع در مدرسه الشرعیه سلاح های خود را تحویل ارتش سوریه داده و خود را تسلیم کردند.

26 تن از تروریست ها نیز طبق توافق راهی ادلب می شوند و استان درعا را ترک می نمایند. اما هنوز بعضی تروریست ها نیز حاضر به تسلیم نشده اند.

درگیری های شدید در این شهر که بخش هایی از آن هنوز در کنترل عناصر تروریستی باقی مانده بود؛ از روز یکشنبه شدت یافت و ارتش سوریه تروریست ها را در داخل شهر به محاصره در آورد.

استان درعا در ژوئن 2018 در پی توافق دولت سوریه با تروریست ها آزاد شد و بعضی بعضی مناطق کماکان در کنترل عناصر مسلح باقی ماند و کنترل مرز سوریه با اردن نیز به دست ارتش سوریه افتاد؛ اما در ماههای گذشته تروریست ها اقدام به نقض متعدد توافق سال 2018 کردند که ارتش سوریه نیز عملیات خود را در شهر الصنمین شروع کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "جنوب سوریه ، ارتش کنترل کامل الصنمین درعا را به دست گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب سوریه ، ارتش کنترل کامل الصنمین درعا را به دست گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید