حسن روحانی 7 سال پیش درباره حقوق کارگران چه قولی داده بود

به گزارش وبلاگ تمبوک، حسن روحانی 27 خرداد 1392 در اولین نشست مطبوعاتی خود با تاکید بر تلاش دولت یازدهم برای افزایش دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم، افزایش دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم را نه تنها یک وعده انتخاباتی که حق قانونی کارگران دانسته بود.

حسن روحانی 7 سال پیش درباره حقوق کارگران چه قولی داده بود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ تمبوک، حسن روحانی 27 خرداد 1392 در اولین نشست مطبوعاتی خود با تاکید بر تلاش دولت یازدهم برای افزایش دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم، افزایش دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم را نه تنها یک وعده انتخاباتی که حق قانونی کارگران دانسته بود.

حسن روحانی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید برنامه فوری شما برای تحقق وعده ای که پیش از انتخابات در خصوص مشخص دستمزد متناسب با نرخ تورم مطرح کردید چیست؟ گفت: این وعده من نیست، قانون می گوید که حقوق مزدبگیران باید بر مبنای نرخ تورم مشخص شود. در حال حاضر برابری دستمزد و تورم وجود ندارد و دستمزد ها از نرخ تورم کمتر است و بنابراین باید این فاصله برطرف شود.

حسن روحانی تاکید کرده بود: دولت یازدهم تلاش می کند تا اجرای این قانون را عملیاتی کند.

روحانی در سال 1392 از اینکه دولت دهم افزایش دستمزد کارگران را 6 درصد کمتر از نرخ رسمی تورم مشخص کرده بود، به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که هم اکنون افزایش حقوق کارگران بیش از 25 درصد با تورم رسمی اعلامی دولت فاصله دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حسن روحانی 7 سال پیش درباره حقوق کارگران چه قولی داده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن روحانی 7 سال پیش درباره حقوق کارگران چه قولی داده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید