سوخت گیری بمب افکن های راهبردی روسیه بر فراز دریاهای شمالی

به گزارش وبلاگ تمبوک، وزارت دفاع روسیه از پرواز برنامه ریزی شده دو فروند هواپیمای بمب افکن راهبردی توپولف-160 این کشور (معروف به قوهای سفید)، بر فراز آب های بین المللی دریاهای بارنتس و نروژ و همچنین اقیانوس منجمد شمالی اطلاع داد.

سوخت گیری بمب افکن های راهبردی روسیه بر فراز دریاهای شمالی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تمبوک به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه امروز، شنبه بیان کرد که دو فروند هواپیمای بمب افکن راهبردی توپولف-160 (قوهای سفید) نیروهای هوا-فضای این کشور، پرواز برنامه ریزی شده خود بر فراز آبهای مناطق بی طرف در آسمان دریاهای بارنتس، نروژ و همچنین اقیانوس منجمد شمالی را با موفقیت انجام دادند.

در گزارش وزارت دفاع روسیه در این باره آمده است، مدت زمان مأموریت پرواز این دو بمب افکن دورپرواز بیش از 16 ساعت بود و در طول پرواز، سوخت گیری این هواپیماها در آسمان نیز بدون هیچ مشکل انجام گرفت.

بر اساس این اطلاعات، پروازهای هواپیماهای راهبردی توپولف-160 روسیه به طور مرتب و در آسمان آبهای بین المللی اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس اطلس، دریای سیاه، دریای بالتیک و اقیانوس آرام صورت می گیرد .

وزارت دفاع روسیه تاکید نمود که تمامی این پروازها مطابق با قوانین بین المللی و با رعایت حفظ فاصله لازم از حریم هوایی سایر کشورها انجام می شوند.

پیش از این، در ساعات اولیه بامداد امروز، مرکز فرماندهی مشترک پدافند هوایی آمریکای شمالی بیان کرد که دو فروند هواپیمای توپولف-160 روسی در نزدیکی حریم هوایی کشور کانادا پرواز نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سوخت گیری بمب افکن های راهبردی روسیه بر فراز دریاهای شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوخت گیری بمب افکن های راهبردی روسیه بر فراز دریاهای شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید