معترضان، مقرهای احزاب عراقی را آتش زدند

ایسنا نوشت: مدیر اطلاعات نظامی عراق سه شنبه از بازداشت یک گروهک تروریستی در مرکز و جنوب عراق اطلاع داد که با گروه های خارجی در ارتباط بود. همچنین گروه اطلاع رسانی امنیتی در عراق اظهار داشت، هشت تن از نیروهای ارتش و پلیس در دو حادثه جداگانه کشته و زخمی شده اند.

معترضان، مقرهای احزاب عراقی را آتش زدند

به گزارش سایت روزنامه مصری الیوم السابع، مدیر سازمان اطلاعات نظامی عراق در بیانیه ای آورد، یک گروهک تروریستی در مرکز و جنوب عراق بازداشت شده که با گروه های خارجی برای ناامن کردن کشور در ارتباط بوده است.

نیروهای امینتی بعضا از بازداشت تعدادی مظنونان ترورستی در بغداد و استان های دیگر خبر می دهند.

همچنین شبکه روسیا الیوم به نقل از بیانیه گروه اطلاع رسانی امنیتی گزارش داد، بمبی یکی از گشتی ها در جهت روستای صلاحیه در محدوده لشگر 50 پیاده نظام تیپ 14 فرماندهی عملیات صلاح الدین را هدف قرار داده و منفجر شد.

در این بیانیه آمده است، این انفجار منجر به کشته شدن دو نیروی نظامی و زخمی شدن سه تن دیگر شد که در میان آنها یک افسر نیز بود.

در بیانیه ای دیگر، گروه اطلاع رسانی امنیتی از کشته شدن یکی از نیروهای پلیس حفاظت گاز شمال و زخمی شدن دو تن دیگر در تیراندازی از سوی عناصر داعش در میادین گازی خباز در استان کرکوک اطلاع داد.

در ادامه این بیانیه آمده است، نیروهای امنیتی عملیات جستجو برای یافتن عناصر داعش و عاملان این اقدام تروریستی را آغاز کردند.

از سوی دیگر، منابع به اسکای نیوز گفتند، تظاهرکنندگان عراقی مقرهای وابسته به حزب الدعوه، جریان حکمت، سازمان بدر و عصائب اهل الحق در شهر دیوانیه مرکز استان القادسیه در جنوب عراق را به آتش کشیدند.

این اقدام معترضان در پی انتشار خبر مرگ ثائر الطیب فعال عراقی در جریان کوشش چند روز پیش برای ترورش در دیوانیه اجرا شده است.

همچنین تظاهرکنندگان جهت محمد القاسم در مرکز بغداد و جهتهای اصلی در استان نجف از جمله خیابان نجف - کوفه و خیابان قادسیه، جهت کربلا و پل الصدرین را با تایرهای شعله ور بستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "معترضان، مقرهای احزاب عراقی را آتش زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان، مقرهای احزاب عراقی را آتش زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید