ممنوعیت به کارگیری اتباع خارجی بدون مجوز اشتغال ، جریمه روزانه در انتظار متخلفان

به گزارش وبلاگ تمبوک، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: به کارگیری اتباع خارجی بدون مجوز اشتغال به صورت موقت، دائمی و روزمرد ممنوع است و مشمول جریمه می گردد.

ممنوعیت به کارگیری اتباع خارجی بدون مجوز اشتغال ، جریمه روزانه در انتظار متخلفان

به گزارش وبلاگ تمبوک آنلاین به نقل از ایسنا، محمدتقی آبایی اضافه نمود: آن دسته از کارفرمایانی که به هر نحوی از خدمات اتباع خارجی استفاده می نمایند، باید نسبت به قطع رابطه با تبعه یا اخذ مجوزهای قانونی اقدام نمایند.

وی اضافه نمود: در صورتی که به این موضوع از سوی کارفرمایان توجهی نگردد، طبق مقررات کارفرمای متخلف به ازای هر روز به کارگیری اتباع بدون مجوز اشتغال در سال 99، به مبلغ 3 سمیلیون و 59 هزار و چهار ریال جریمه می گردد و در صورت تکرار تخلف، این جریمه به ازای هر روز دو برابر خواهد شد.

آبایی تاکید نمود: در استان مرکزی تنها در شهرستان های اراک، ساوه و دلیجان اتباع خارجی مجاز به فعالیت هستند و تمامی این افراد نیز باید مجوز لازم را از ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در مجموع 5387 کارت اشتغال اتباع خارجی در استان صادر شده است که در اراک 1305 کارت، در دلیجان 864 کارت و در ساوه 3218 کارت تا به امروز برای فعالیت اتباع خارجی صادر شده و همچنین کارت کارهای موقت تمدید و صادر شده برای اتباع کشورهای افعانستان و عراق در سال گذشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ممنوعیت به کارگیری اتباع خارجی بدون مجوز اشتغال ، جریمه روزانه در انتظار متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت به کارگیری اتباع خارجی بدون مجوز اشتغال ، جریمه روزانه در انتظار متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید