نگاهی متفاوت به پنالتی جنجالی علیپور

در روز اول از هفته نهم رقابت های لیگ برتر پرسپولیس و ماشین سازی در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند .

نگاهی متفاوت به پنالتی جنجالی علیپور

به گزارش، در روز اول از هفته نهم رقابت های لیگ برتر پرسپولیس و ماشین سازی در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل انتها یافت. این تساوی در شرایطی رقم خورد که پرسپولیس در دقیقه 88 مسابقه صاحب یک ضربه پنالتی شد. علی علیپور پشت این ضربه نهاده شد و با یک ضربه چیپ عجیب، این پنالتی را هدر داد. درواقع حامد لک دروازه بان ماشین سازی که گویا دست علیپور را خوانده بود، از جای خود تکان نخورد و توپ را به سادگی هرچه تمام تر از آن خود کرد. این دومین پنالتی پرسپولیس بود که در فصل جدید رقابت های باشگاهی توسط علیپور به هدر رفت.

علیپور پیش از این در جام حذفی هم مقابل همین ماشین سازی پشت ضربه پنالتی نهاده شد و در آن بازی هم نتوانست دروازه حامد لک را باز کند. نکته جالب تر این که آن پنالتی هم دقیقا مثل پنالتی پنج شنبه در دقیقه 88 بازی گرفته شد! علیپور در حالی در فصل جدید 2 پنالتی پرسپولیس را از دست داده که در همان ابتدای فصل به عنوان پنالتی زن اول سرخ ها انتخاب شده بود و کالدرون دلیل خوبی هم برای این انتخاب داشت. علیپور تا پیش از این فصل 12 بار برای پرسپولیس پنالتی زده بود و آمار 10 گل زده و موفقیت 84 درصدی او در گل کردن پنالتی ها نشان می داد که سرمربی آرژانتینی گزینه مناسبی را انتخاب نموده است.

اما این فصل قصه علیپور با 3 فصل گذشته کاملا متفاوت است و این بازیکن نه در جریان بازی و نه در هنگام زدن پنالتی ها تمرکز لازم را ندارد. اما پنج شنبه شرایط روحی بد و نامساعد علیپور در گل نشدن پنالتی جنجالی فقط 50 درصد قضیه بود و بدون تردید نباید از نقش 50 درصدی حامد لک هم به سادگی گذشت. لک در حساس ترین شرایط تصمیم گرفت سر جایش بایستد و بعد از آن آسان ترین کار ممکن را انجام دهد؛ یعنی بایستد تا توپ در دستانش آرام بگیرد. اما چرا حامد لک این تصمیم را گرفت؟! برای پیدا کردن پاسخ این سوال به 10 ماه قبل برمی گردیم. پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف شهر خودرو رفته بود که بازی در وقت های قانونی و اضافه با نتیجه تساوی یک - یک تمام شد و کار به ضربات پنالتی کشید.

آخرین پنالتی پرسپولیس را علی علیپور آن هم به صورت چیپ وارد دروازه حریف کرد. علیپور در خاتمه بازی با شهرخودرو گفته بود که به اصلا به فکر چیپ زدن نبوده و حتی در تمرینات هم به این سبک پنالتی نمی زند، ولی به خاطر نحوه خوشحالی بهنام برزای بازیکن حریف دست به این اقدام زده است. در واقع علیپور در شرایط خاص یک تصمیم کاملا احساسی و ریسکی را گرفته بود و در بازی پنج شنبه هم لک می دانست که شرایط به گونه ای است که می تواند علیپور را به سمت و سوی یک تصمیم احساسی سوق دهد؛ اتفاقی که در نهایت هم رخ داد تا یکی از تلخ ترین روز های فوتبال علیپور و شاید شیرین ترین روز فوتبالی لک رقم بخورد.

منبع:خراسان

انتهای پیاام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نگاهی متفاوت به پنالتی جنجالی علیپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی متفاوت به پنالتی جنجالی علیپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید