تحویل 180 کلاس تربیت بدنی دخترانه تا انتها سال تحصیلی

به گزارش وبلاگ تمبوک، مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 380 سالن تحت عنوان کلاس درس تربیت بدنی را با اولویت مدارس دخترانه در قالب تفاهم نامه ای در دست ساخت و تکمیل داریم که 200 سالن در هفته تربیت بدنی افتتاح شد گفت: 180 سالن باقی مانده تا سرانجام سال تحصیلی به اتمام می رسد.

تحویل 180 کلاس تربیت بدنی دخترانه تا انتها سال تحصیلی

محمد جعفری در گفت وگو با وبلاگ تمبوک، درباره شرایط تجهیزات ورزشی مدارس اظهار کرد: یکی از شاخص های اصلی برای درس تربیت بدنی، توسعه ورزش و فعالیت های مکمل، تجهیزات است.

وی اضافه کرد: کوشش می کنیم از چند جهت، تجهیزات ورزشی بیشتری را میان مدارس توزیع کنیم.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال جاری و برای دومین بار پیاپی محموله های تجهیزات ورزشی در قالب کاروان هایی به مناطق مختلف کشور ارسال شد گفت: در واقع میزان ابلاغ اعتبار را به استان ها اعلام می کنیم؛ با مشارکت خود استان ها و حتی از محل درآمدهای اختصاصی که دارند و ظرفیت خیرین تجهیزات ورزشی خریداری و برای مدارس به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار ارسال می کنیم.

جعفری ادامه داد: اوایل سال تحصیلی جاری نیز کاروان تجهیزات ورزشی به 32 استان رفت و اولویت با مدارس محروم بود البته علاوه بر این در مدارس سطح متوسط اولیاء نیز مشارکت هایی برای تامین تجهیزات ورزشی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه این امر در حال تبدیل به یک فرهنگ است گفت: بهره برداری از ظرفیت های برون دستگاهی امری لازم و تسهیل کننده است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش درباره سرانه فضای ورزشی نیز گفت: سرانه فضای ورزشی 0.33 متر مربع است. البته در سال گذشته از 800 فضای نیمه تمام با همت سازمان نوسازی مدارس 142 سالن و 16 استخر آماده و دو هفته قبل افتتاح شد.

جعفری ادامه داد: 380 سالن نیز تحت عنوان کلاس درس تربیت بدنی را با اولویت مدارس دخترانه در قالب تفاهم نامه ای در دست ساخت و تکمیل داریم که 200 سالن در هفته تربیت بدنی افتتاح شد و 180 سالن باقی مانده تا خاتمه سال تحصیلی به اتمام می رسد بنابراین تا آخر آبان، با توجه به پروژه های جدید ورزشی، سرانه فضای ورزشی به روز رسانی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحویل 180 کلاس تربیت بدنی دخترانه تا انتها سال تحصیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 180 کلاس تربیت بدنی دخترانه تا انتها سال تحصیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید