شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 1000 نفر گذشت

به گزارش وبلاگ تمبوک، با گذر تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 در آمریکا از مرز 1000 نفر، شمار قربانیان آن نیز به 31 نفر رسید، این در حالی است که تنها حدود 5 هزار آمریکایی در آزمایشگاه های دولتی مورد تست کرونا قرار گرفته اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 1000 نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تمبوک، طبق آمار رسمی دولت آمریکا، شمار مبتلایان به بیماری کووید-19 در این کشور از مرز 1000 نفر عبور کرد. این در حالی است که به گفته مقامات بهداشت این کشور تنها حدود 5000 نفر در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته اند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با عبور شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 1000 نفر، شمار قربانیان آن نیز به 31 نفر افزایش یافت. این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده داده بود به زودی تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به صفر می رسد.

اما کارشناسان آمریکایی هشدار داده اند انتشار این ویروس در سرتاسر آمریکا اجتناب ناپذیر است و مقامات ارشد وزارت بهداشت این کشور نیز از مردم خواسته اند برای اعمال تغییراتی چشمگیر در زندگی روزمره خود آماده شوند.

تا کنون شیوع کرونا در آمریکا موجب تغییرات زیادی در روال عادی زندگی مردم و فعالیت های مختلف آن ها شده است. گردهمایی مربوط به رقابت های درون حزبی نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت اوهایو لغو شده و فرماندار نیویورک از نیروهای گارد ملی درخواست کرده است مکان های عمومی و مراکز توزیع غذا را ضدعفونی کنند.

جی اینسلی فرماندار واشنگتن نیز روز چهارشنبه برگزاری تجمعات و گردهمایی های بزرگ را ممنوع گفت. از میان قربانیان ویروس کرونا در آمریکا 24 مورد در واشنگتن گزارش شده اند.

آمار دولت آمریکا در خصوص شمار مبتلایان به این بیماری در حالی اعلام شده است که به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (سی دی سی) تنها 4856 نفر در این کشور در آزمایشگاه های دولتی به منظور تشخیص ابتلا به کرونا مورد تست قرار گرفته اند و شماری نیز در آزمایشگاه های کلینیکی و خصوصی مورد آزمایش قرار گرفته اند.

رابرت ردفیلد مدیر مرکز سی دی سی در جلسه معین بودجه سال 2021 این نهاد گفت دستگاه های تست ویروس کرونا در حال حاضر به تعداد کافی موجود هستند و این مرکز در تلاش است از یک سیستم گزارش دهی جدید در خصوص مبتلایان به این بیماری بهره برداری کند.

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای انگشت اتهام درخصوص شیوع کرونا در آمریکا را به سمت دولت ترامپ نشانه رفت و نوشت علی رغم آنکه اوایل بهمن ماه، اولین مورد ابتلا به کرونا در سیاتل مشاهده شد، دولت فدرال اجازه تحقیقات به موقع در این زمینه را نداد و تأخیر در تست این ویروس، مانع عکس العمل مناسب واشنگتن در مقابل کووید 19 شد.

به نوشته این روزنامه، مصاحبه ها و ایمیل های موجود نشان می دهد حتی چند هفته بعد از درگیر شدن چین با ویروس کرونا و شیوع این ویروس ناشناخته در خارج از چین نیز مقام های ایالتی و فدرال آمریکا با درخواست تیم پزشکی سیاتل برای پشتیبانی از تحقیقات درباره کرونا ویروس موافقت نکردند.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می شود.

ویروس کووید-19، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می شود و همین امر کنترل آن را سخت کرده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها شروع می شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 1000 نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 1000 نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید