مقصر خالی بودن فیفادی نیستم، حضور هاشم زاده درتاجیکستان تفریحی بود

به گزارش وبلاگ تمبوک، سیدمحمد ناظم الشریعه در مصاحبه با خبرنگاران، به برنامه های فوتسال در سال 98 اشاره و خاطرنشان کرد به خاطر اینکه ایران در فیفا دی پیش رو بازی تدارکاتی ندارد به احتمال زیاد صندلی سوم خود را در رده بندی جهانی از دست خواهیم داد. سرمربی تیم ملی همچنین به حضور محمد هاشم زاده مربی تیم ملی در یک تیم تاجیکستانی به عنوان بازیکن واکنش نشان داد.

مقصر خالی بودن فیفادی نیستم، حضور هاشم زاده درتاجیکستان تفریحی بود

مشروح گفتگوی ناظم الشریعه با وبلاگ تمبوک در ادامه می آید:

پتانسیل فوتسال ما ثابت شده است

برخی از رسانه ها اعلام نموده اند که تیم ملی در رده بندی جهانی، صندلی سوم خود را از دست خواهد داد چون در فیفادی بازی تدارکاتی نداریم. اول از همه باید بگویم پتانسیل فوتسال ایران ثابت شده است و ما سال گذشته توانستیم با چند تورنمنت مناسب، ایران را به صندلی سوم برسانیم. در دو سال گذشته ثابت کردیم حتی در روزهایی به جز فیفادی برنامه های تدارکاتی خوبی داشتیم.

مقصر لغو بازی با برزیل من نیستم

بنده به عنوان سرمربی تیم ملی برای همین فیفادی هم بازی با برزیل را پیش بینی نموده بودم. اینکه بازی برگشت با برزیل لغو می گردد مقصرش من نیستم. ما به احتمال زیاد به خاطر نداشتن بازی تدارکاتی در این فیفادی، صندلی سوم را از دست خواهیم داد اما پتانسیلمان پیش از این ثابت شده بود. وظیفه من طراحی و پیش بینی بازی بوده است و کارم را انجام داده ام.

جلسه با انصاریفرد و پرهیزکار برگزار می گردد

روز دوشنبه این هفته جلسه ای را با حضور آقایان انصاریفرد و پرهیزکار رؤسای کمیته فنی و کمیته فوتسال خواهم داشت تا برنامه ریزی سال 98 را کامل کنیم. بنده برنامه ام را به کمیته فوتسال داده بودم و حالا باید ببینیم نتایجش چه بوده است.

تورنمنت آستارا قطعی شده است

برنامه تیم ملی تا شهریورماه بسته است چون تا آن موقع فیفادی نخواهیم داشت. شهریور و پیش از آغاز مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا، در تورنمنت آستارا با حضور روسیه، آذربایجان و قزاقستان شرکت خواهیم کرد. هر سه حریف ما در این تورنمنت جزو 10 تیم برتر رنکینگ جهانی هستند و آماده سازی خوبی با این تورنمنت خواهیم داشت.

درخواست برای برگزاری بازی تدارکاتی در هفته چهارم لیگ

پیگیر هستم تا در این فاصله 6 ماهه، بازی های تدارکاتی داشته باشیم. درخواستم این است که در هفته چهارم یا پنجم لیگ برتر در تیرماه یک بازی خوب تدارکاتی داشته باشیم. دنبال یک تیم خوب هستیم تا بین اردوهای تیم ملی و آماده سازی بازیکنان فاصله زیادی نیفتد. بازی با پرتغال هم در تقویم تیم ملی پیش بینی شده است است که این بازی قبل از حضور در مرحله نهایی جام ملت های آسیا خواهد بود. در هر صورت سال سنگینی در پیش داریم بخصوص در 6 ماه دوم سال.

لیگ خردادماه آغاز می گردد

تا جایی که اطلاع دارم قرار است لیگ در نیمه دوم خردادماه و بعد از ماه مبارک رمضان آغاز گردد. آن تاریخ برایمان خوب است. اواخر بهمن ماه مرحله نهایی جام ملت های آسیا آغاز می گردد. بازیکنان باید استراحت کافی داشته باشند. همچنین به زمان احتیاج داریم تا اردوها و تمرینات تیم ملی را برگزار کنیم و ملی پوشان باید حداقل سه روز در هفته در اختیارمان باشند.

اردوی ویتنام در اسپانیا

این دوره از جام ملت ها اهمیت بیشتری هم دارد چرا که انتخابی جام جهانی هم محسوب می گردد و تیم ها با قدرت بیشتری به میدان می آیند. به عنوان مثال تیم ویتنام در اسپانیا اردو زده است و سایر کشورها هم برنامه های خودشان را دارند.

ملی پوشان باید در کشورهای بهتری بازی نمایند

موافق حضور ملی پوشان در کشورهایی که لیگ قدرتمندی ندارند، نیستم. اگر بازیکنانمان در لیگ کشورهایی مثل اسپانیا یا ایتالیا بازی نمایند خوب است. حتی قزاقستان هم تیم های خوبی دارد مثل غیرت که حسین طیبی در این تیم بازی می نماید و در جام باشگاه های اروپا شرکت نموده است. یکی از دلایلی که باعث می گردد ملی پوشان برای بازی راهی کشورهایی شوند که فوتسال قدرتمندی ندارد، مسائل اقتصادی است. لیگ ما از نظر استعداد و کیفیت فنی بهتر است ولی از نظر اقتصادی شرایط خوبی ندارد. به باشگاه ها هم حق می دهم و باید کاری برای آنها انجام داد. باید باشگاه ها و بخش خصوصی را ترغیب کنیم تا در لیگ برتر سرمایه گذاری نمایند.

بازتاب قهرمانی باشگاه های ایران در آسیا چه بوده است؟

به عنوان مثال مس سونگون قهرمان جام باشگاه های آسیا هم شد؛ چه اتفاقی برای این تیم رخ داد؟ وقتی یک تیم از ایران قهرمان آسیا می گردد باید سازمان های خصوصی برای تیمداری ترغیب شوند ولی بازتاب قهرمانی تیم های ایرانی در آسیا چه بوده است؟ بعد از قهرمانی گیتی پسند، تأسیسات یا مس چه اتفاقی رخ داد که تیم ها و بخش های دیگر برای حضور در فوتسال علاقه مند شوند و این رشته به معنای واقعی توسعه یابد.

هاشم زاده قرارداد نداشت و تفریحی به تاجیکستان رفته بود

محمد هاشم زاده (مربی تیم ملی فوتسال) تفریحی به تاجیکستان رفته بود. او یک کلاس هم در این کشور داشت و در یک تیم محلی هم بازی کرد! اتفاق خیلی بزرگ و خاصی نبود. البته هاشم زاده با کمیته فوتسال و ما هماهنگ نموده بود. قراردادی هم که در کار نبود. نمی دانم چرا به این شکل به موضوع پرداخته شد. مگر وقتی بنده برای تعطیلات به شهر یا روستای دیگری می روم، نمی توانم به صورت تفریحی در تیم آن محل بازی کنم؟ یک تورنمنتی در تاجیکستان برگزار شده و بدون اینکه قراردادی بسته گردد، از مربی ایران هم خواسته اند در آن تیم بازی کند.

واکنش به نقدها از تأسیس آموزشگاه شخصی

به اینکه با تأسیس چند آموزشگاه دنبال توسعه فوتسال هستیم هم انتقاد نموده اند. بازی های فوتسال در رده سنی پایه به صورت مجتمع برگزار می گردد و بعد از یک هفته به اتمام می رسد. کنفدراسیون فوتبال آسیا فقط برای رده سنی بزرگسالان و امید برنامه دارد. تقویم فوتسال ایران هم بر این اساس چیده شده است. در واقع بازیکنانی که بین رده سنی نونهالان و امید هستند، در این میان گم می شوند و استعدادشان از دست می رود. چند تیم لیگ فزونی به بازیکنان زیر 20 سال میدان می دهند؟ بازیکنان رده سنی 14 تا 20 سال باید چه کار نمایند و کجا آموزش ببینند؟

دنبال منافع مادی نیستم؛ با کفاشیان هماهنگ نموده ام

بنده با آقای کفاشیان رئیس پیشین کمیته فوتسال هماهنگ کردم و آموزشگاه هایی راه انداختیم. بحث این آموزشگاه ها اصلاً بحث اقتصادی نیست. به برخی از مدارس فوتسال طرح و برنامه تمرین می دهیم. ما خودمان هیچ فعالیتی نداریم و فقط طراحی تمرین را می دهیم. ضمن اینکه برای این آموزشگاه ها هم شرایط خاصی داریم که اخلاق مداری در اولویت است. یکی از آموزشگاه های ما مربوط به امامزاده محمد کرمان است. اگر دنبال منافع مادی بودیم سراغ این کارها و این بخش ها نمی رفتیم.

نباید با خانواده خودمان هم جایی برویم؟!

متأسفانه برخی ها می خواهند جوری وانمود نمایند که چون ما سرمربی تیم ملی هستیم حتی نباید با خانواده خودمان جایی برویم و هیچ کاری نکنیم. حتی انتظار دارند ما در محل کار خودمان حاضر نشویم و شغلمان را رها کنیم! همانطور که گفتم هدف اصلی ما از راه اندازی این آموزشگاه ها توسعه و پیشرفت فوتسال است نه چیز دیگری.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مقصر خالی بودن فیفادی نیستم، حضور هاشم زاده درتاجیکستان تفریحی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصر خالی بودن فیفادی نیستم، حضور هاشم زاده درتاجیکستان تفریحی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید