کاروان کمک رسانی ترکیه برای النصره، هدف حملات هشدارآمیز هوایی قرار گرفت

منابع خبری در سوریه اعلام کردند کاروان کمک رسانی ترکیه برای جبهةالنصره پس از عبور از مرز سوریه، هدف حمله هوایی قرار گرفت و متوقف شد.

کاروان کمک رسانی ترکیه برای النصره، هدف حملات هشدارآمیز هوایی قرار گرفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آنکه امروز دوشنبه یک منبع در وزارت خارجه سوریه از ورود یک کاروان حامل کمک های نظامی برای جبهة النصره در استان ادلب سوریه خبر داد، رسانه ها از حمله هوایی به این کاروان خبر دادند.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز اعلام کرده که ترکیه با ارسال یک کاروان که از مرز سوریه عبور و حاکمیت سوریه را نقض کرده و در حال کمک رسانی به تروریست های جبهة النصره در محور خان شیخون است.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به معارضان گفت که کاروان کمک رسانی ترکیه که یکی از گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه آن را همراهی می کرده، امروز هدف حمله هوایی قرار گرفته و یک نفر کشته و چند نفر دیگر مجروح شده اند. اما مرکز مستندسازی سوریه گفت که تعداد کشته ها سه نفر است و هر سه نفر عضو فیلق الشام بوده اند.

کاروان ترکیه که هدف حمله هشدارآمیز قرار گرفت

جزئیات کاروان کمک رسان به النصره

مرکز التوثیق السوری (مرکز مستندسازی سوریه) گفت که کاروان بزرگ ترکیه از گذرگاه کفر لوسین در ریف ادلب وارد خاک سوریه شد و بدون آنکه وارد جاده حلب دمشق شود، مستقیم راستا شهرک سراقب را در پیش گرفت تا از آنجا به شهر خان شیخون برود.

هم زمان با ورود این کاروان و رسیدن آن به نزدیکی شهر معرة النعمان در ریف ادلب، جنگنده های سوری و روسیه در حملاتی هشدارآمیز نقاط نزدیک و پیرامون این کاروان را هدف قرار دادند به طوری که کاروان متوقف شد و از حرکت ایستاد.

گفته می شود گروهک فیلق الشام مسئول همراهی این کاروان تا خان شیخون بوده و عناصر آن به همراه عناصر ترکیه ای که در این کاروان بوده غافلگیر شده و از ادامه حرکت بازمانده اند.

این کاروان شامل 28 خودرو نظامی، هفت تانک، هشت کامیون حامل مهمات، موشک و سلاح تک تیرانداز و همچنین شماری خودرو نفربر (B.M.P) بوده است.

گروه های مسلح حاضر در خان شیخون در جنوب استان ادلب از چند روز پیش بارها درخواست کمک کرده اند. تروریست ها طی چند روز گذشته چند روستا اطراف شهر خان شیخون را از دست داده اند و شب گذشته نیز نتوانستند مانع ورود ارتش به شهر خان شیخون شوند.

اهمیت آزادسازی خان شیخون به دلیل موقعیت ارتباطی آن است که شرق و غرب و شمال ادلب را می تواند به هم متصل کند. آزادسازی آن راه را برای آزادی شهر مهم معرة النعمان نیز باز می کند و کنترل ارتش سوریه بر آن جاده ارتباطی بین المللی استان حلب به دمشق را که از این شهر می گذرد، آزاد می کند. ارتش سوریه صبح دیروز یکشنبه پس از آزادسازی چندین روستا در اطراف شهر خان شیخون، پیروز شده بود آن را محاصره کند.

پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب پس از آن آغاز شد که اوایل ماه اوت جبهة النصره گفت که به آتش بس و توافق کاهش تنش (میان ترکیه با روسیه و ایران و سوریه) پایبند نخواهد ماند. جبهة النصره تأکید کرده بود که حتی یک سرباز خود را هم از خط توافق موسوم به کاهش تنش عقب نخواهد کشید. دمشق مسئولیت این امر را بر عهده ترکیه دانسته بود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاروان کمک رسانی ترکیه برای النصره، هدف حملات هشدارآمیز هوایی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان کمک رسانی ترکیه برای النصره، هدف حملات هشدارآمیز هوایی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید