حقوق مهرماه کارگران هپکو و آذرآب پرداخت شد ، برگشت رونق به دو کارخانه

آقازاده استاندار استان مرکزی با بیان اینکه حقوق مهرماه دو کارخانه آذرآب و هپکو پرداخت شده است، گفت: از آن مهم تر برگشت رونق فراوری به این دو کارخانه است.

حقوق مهرماه کارگران هپکو و آذرآب پرداخت شد ، برگشت رونق به دو کارخانه

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سیدعلی آقازاده در پاسخ به این پرسش که آیا در پی جلساتی که برای دو کارخانه آذرآب و هپکو اراک برگزار گردیده بود، کارگران به حقوق خود رسیدند، گفت: حقوق مهرماه کارگران در دو کارخانه هپکو و آذرآب پرداخت شده و کارگران در هر کارخانه به اندازه یک ماه حقوق عقب افتاده دارند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فراوری و کسب و کار در این دو کارخانه رونق گرفته است، گفت : بله، خوشبختانه در هر دو شرکت الان کار و فراوری انجام می گردد و رونق نسبی گرفته اند، اما شرایط مالکیت از نظر حقوقی در دو کارخانه تغییر ننموده است که باید سهام آنان به بخش خصوصی واگذار گردد.

آقازاده گفت: پیشنهاد شده بود که سهام بانک کشاورزی در آذرآب به مپنا واگذار گردد، اما این مذاکرات نتیجه ای نداده و از رفتار آن ها معلوم است که تمایلی به خرید سهام بانک کشاورزی در آذرآب ندارند.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: در آخرین جلسه ای که با حضور سه وزیر برگزار گردید، قرار شد، سهام بانک کشاورزی که بیش از 31 درصد از سهام آذرآب در اختیار این بانک است، با شرایط خیلی شفاف و روشن به وسیله بورس عرضه گردد.

وی در خصوص اینکه چه زمانی سهام بانک کشاورزی در آذرآب در فرابورس عرضه می گردد، گفت: بستگی به تشریفات و شرایط بورس دارد و بالاخره باید این سهام به وسیله فرابورس به مردم واگذار گردد، ولی قطعاًَ سهام بانک کشاورزی در آذرآب ظرف یک ماه آینده به صورت بلوکی در فرابورس عرضه می گردد.

آقازاده در خصوص اینکه آیا خریدار برای سهام بلوکی آذرآب پیدا می گردد، گفت: بله، در حال حاضر سه چهار مشتری این سهام بلوکی را می خواهند و اصرار ما بر این است که سهام مدیریتی در آذرآب به صورت بلوکی واگذار گردد تا مسئله ای در مدیریت حرفه ای این کارخانه ایجاد نگردد.

استاندار استان مرکزی در خصوص هپکو نیز گفت: سهام عمده هپکو که حدود 60.72 درصد است در اختیار سازمان خصوصی سازی است که باید سازوکار اجرایی آن برای اداره، ایجاد رونق فراوری و واگذاری این سهام به بخش غیر دولتی انجام گردد که باید از سازمان خصوصی سازی سؤال گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دیگر واحد های صنعتی در استان مرکزی مشکل ندارند، گفت: اخیراً شرکت واگن پارس را قرار است واگذار کنیم و شرکت مپنا اظهار تمایل نموده است که واگن پارس را بخرد و تحویل بگیرد و مقرر شده است اکثریت سهام واگن پارس به شرکت مپنا واگذار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حقوق مهرماه کارگران هپکو و آذرآب پرداخت شد ، برگشت رونق به دو کارخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق مهرماه کارگران هپکو و آذرآب پرداخت شد ، برگشت رونق به دو کارخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید