خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ، لایحه نظام معلمان ارائه گردد

به گزارش وبلاگ تمبوک، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مسائل معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال بعضی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می توان با انجام آنها، مسائل آموزش و پرورش را کاهش داد.

خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ، لایحه نظام معلمان ارائه گردد

به گزارش وبلاگ تمبوک به نقل از ایسنا، تشکلهای معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور امروز یکشنبه 29 دی ماه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت وگو کردند.

لاریجانی در ملاقات با تشکل های معلمان و مسئولان کانون های صنفی معلمان سراسر کشور گفت: پایه توسعه و قدرت کشور آموزش و پرورش است و تردید نداریم که هر آن چه از دستمان برمی آید، باید برای آموزش و پرورش کشور انجام دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد و تقویت تشکل های مدنی معلمان اعلام کرد: قانونی که مجلس تصویب نموده راه را برای تشکل های مدنی و صنفی معلمان هموار نموده است.

او با بیان این که تشکل های مدنی جهت گفت وگو را شکل می دهند، اضافه نمود: ارتباط معلمان با بخش های حکومتی باید تقویت گردد. مجلس و معلمان ارتباط خوبی دارند و برای ایجاد ارتباط بین معلمان و سایر قوا نیز باید کوشش کرد.

لاریجانی اعلام کرد: پیشنهاد شما که بخشی از بار وزارت آموزش و پرورش به دوش تشکل های رسمی معلمان نهاده گردد، مثل نظام مهندسی، قابل آنالیز است و باید مجلس و دولت دنبال نمایند.

او با بیان این که اگر بعضی از امور وزارت آموزش و پرورش به معلمان محول گردد نتایج خوبی حاصل می گردد، اضافه نمود: تا به امروز طرح تشکیل نظام معلمان در مجلس مطرح نشده است. لذا خوب است برای تهیه لایحه نظام معلمان با وزارت آموزش و پرورش گفت وگو گردد تا نظراتشان را بدهند و لایحه ای مورد وفاق طرفین به مجلس ارائه گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش ستادی وزارت آموزش و پرورش سنگین و غیر چالاک است و هر چه این بخش سبک تر و پویاتر گردد برای کشور نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت، گفت: سیستم دیوانی کشور متناسب با شرایط فعلی نیست و کمبود را نه برطرف بلکه سرشکن می نماید که مسائل فعلی مانند کسری بودجه نیز مزید بر علت شده است.

او با بیان این که دردها را همه می دانند، مهم پیدا کردن راهکار است، اضافه نمود: نمایندگان مجلس دغدغه معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش را دارند و به دنبال حل مسائل آنها هستند، لذا باید دردمندانه به دنبال راهکار باشیم و می توان با پیدا کردن راهکار صحیح، بعضی مسائل این حوزه را برطرف کرد.

لاریجانی گفت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال بعضی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می توان با انجام آنها، مسائل آموزش و پرورش را کاهش داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار این مطلب که با توجه به کسری بودجه موجود در وزارت آموزش و پرورش باید درآمد ایجاد کنیم، از اعضای کمیسیون تلفیق خواست تا در ترمیم بودجه سال آینده، راهکارهایی جدی برای ترمیم معیشت معلمان اتخاذ نمایند.

او اضافه نمود: برای حقوق شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش نیز راه کارهایی را اخذ نموده ایم تا بیش از 15 درصد افزایش حقوق داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ، لایحه نظام معلمان ارائه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ، لایحه نظام معلمان ارائه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید