رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می گردد

به گزارش وبلاگ تمبوک، مقام های آمریکایی و سوئیسی گفته اند کانال سوئیس برای مبادلات کالاهای بشردوستانه با ایران ظرف چند ماه آینده فعال می گردد.

رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تمبوک، یک رسانه انگلیسی به نقل از مقام های آمریکایی و سوئیسی مدعی شده کانال سوئیس برای تسهیل مبادلات غذا و دارو با ایران ممکن است ظرف چند ماه آینده فعال گردد.

دولت آمریکا ادعا می نماید غذا، دارو و سایر کالاهای انسان محبت آمیز مشمول تحریم های اعمال شده علیه ایران نیستند. با این حال، تحریم های بانکی آمریکا موجب شده شرکت ها تمایلی به انجام مراودات با ایران حتی در زمینه کالاهای انسان محبت آمیز نداشته باشند.

پاسکال باریسل از مقام های دولت سوئیس و ادوارد مک مولن، سفیر سوئیس در آمریکا مصاحبه هایی جداگانه با رویترز در مورد همین موضوع انجام دادند.

باریسل گفت: وظیفه ما این است که برای مردم ایران غذا و کالاهای پزشکی فراهم کنیم. بنابراین، ما سرسختانه برای ایجاد این کانال بشرمحبت آمیز کوشش می کنیم.

وی اضافه نمود: در نهایت این مسئله به تمایل شرکت ها و بانک ها برای مشارکت بستگی دارد. اخیراً پیشرفت هایی نموده ایم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید این ساز و کار در نیمه اول 2020 اجرایی می گردد گفت: امیدوارم اینطور بگردد ولی پیش بینی آن سخت است چون دست ما نیست.

مک مولن هم گفت: خوشبختانه فکر می کنم ما در حال حاضر در مقطعی هستیم که با سوئیس در مورد جزئیات نهایی همکاری می کنیم.

پیش از این رسانه های سوئیس گزارش داده بودند دولت این کشور از آمریکا درخواست نموده تا در اقدامی جهت کاهش تنش با ایران، امکان ارسال کالاهای بشرمحبت آمیز به ایران میسر گردد.

به نوشته وبگاه سوئیس اینفو ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس از آمریکا خواسته تا شرایط برای ارسال کالاهای بشرمحبت آمیز به ایران تسهیل گردد.

سوئیس حدود 40 سال است حافظ منافع آمریکا در ایران است.

دولت آمریکا هدف از تمدید نکردن معافیت از تحریم های نفتی را ادامه سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران و به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام نموده و مقام های جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید نموده اند آمریکا پیروز نخواهد شد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

واشنگتن می گوید هدف از این سیاست حصول توافق جدید با ایران است که در آن به همه مسائل مورد اختلاف دو کشور پرداخته می گردد. جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تأکید بر بی نتیجه بودن گفت وگو با آمریکا، اعلام نموده تصمیم به مذاکره با آمریکا ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: کانال مبادلات انسانی سوئیس با ایران ظرف چند ماه فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید