صادقی: چه کسی مسئول این خونریزی هاست؟ وزیر کشور پاسخ دهد

به گزارش وبلاگ تمبوک، محمود صادقی نمایند تهران گفت: وزیر کشور باید پاسخ دهد که چرا به حافظان نظم و امنیت آموزش لازم و تجهیزات مورد نیاز برای کنترل مسالمت آمیز ناآرامی ها داده نشده است. چه کسی مسئول این خونریزی ها است؟

صادقی: چه کسی مسئول این خونریزی هاست؟ وزیر کشور پاسخ دهد

به گزارش وبلاگ تمبوک به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمود صادقی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 17 آذر) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با ابراز تأسف از حوادث آبان ماه و عرض تسلیت به خانواده جانباختگان این حوادث، گفت: اجرای سریع دستور رهبری برای بررسی دقیق ریشه ها، عوامل و دلایل بروز ناآرامی ها و رسیدگی به شرایط جانباختگان و خانواده های داغدار آنها ضروری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون تمامی مسئولانی که در این تصمیم گیری نابهنگام و اجرای غافلگیرانه و غیرمدبرانه نقش داشته اند و همچنین تمامی آمران و مباشران ریختن خون بی گناهان باید جوابگوی این خون ها و آسیب های جانی و مالی مردم باشند.

وی ادامه داد: مطابق قانون به کارگیری سلاح در موارد ضروری، مأموران انتظامی برای ایجاد نظم و کنترل شورش و ناآرامی هایی که بدون به کارگیری سلاح قابل مهار نیست، باید قبل از به کارگیری سلاح، از وسایل دیگری استفاده کرده و اگر این اقدام مؤثر واقع نشد، تصمیمات دیگر بگیرند. همچنین مأموران باید با اخلالگران نسبت به بکارگیری سلاح اتمام حجت کرده باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر کشور باید پاسخ دهد که چرا به حافظان نظم و امنیت آموزش لازم و تجهیزات مورد نیاز برای کنترل مسالمت آمیز ناآرامی ها داده نشده است. چه کسی مسئول این خونریزی ها است؟ آیا وزیر کشور مسئولیت اظهارات فرماندار شهر قدس را می پذیرد که دستور تیراندازی مستقیم به معترضین را داده بود. در اینجا باید اعلام کنم که جبران خسارت های مالی وارده به مردم و جبران خسارت های سنگین کسب و کارهای اینترنتی بسیار ضروری است.

صادقی ادامه داد: در چند روز اخیر پایتخت بار دیگر با مشکلاتی از جمله آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع روبرو بوده که استاندار تهران باید ضمن بررسی منشأ این آلودگی ها به سرعت این مسائل را پیگیری کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "صادقی: چه کسی مسئول این خونریزی هاست؟ وزیر کشور پاسخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: چه کسی مسئول این خونریزی هاست؟ وزیر کشور پاسخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید