فیلم، دهها هزار معترض کره جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهور شدند

هزاران تن از مردم کره جنوبی در اعتراض به انتصاب یک متهم بعنوان وزیر دادگستری این کشور، با برگزاری تظاهرات در سئول، خواهان استعفای رئیس جمهور این کشور شدند.

فیلم، دهها هزار معترض کره جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهور شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دهها هزار نفر از مردم کره جنوبی در اعتراض به انتصاب چو کوک بعنوان وزیر دادگستری این کشور، با برگزاری تظاهرات گسترده در سئول، خواهان استعفای مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی شدند.

شبکه راپتلی،معترضان کره جنوبی را در حالی نمایش داد که پلاکاردهایی را در اعتراض به این اقدام رئیس جمهور کره جنوبی به دست گرفته بودند.

روزنامه کوریا تایمز نیز در این خصوص گزارش کرد، مون جائه این که در سال 2017 با وعده کاهش اختلافات عمیق کشورش بعنوان رئیس جمهور کره جنوبی برگزیده شد، با تصمیم ماه گذشته خود (سپتامبر) در مورد انتصاب چو کوک، بار دیگر به اختلافات این کشور دامن زد.

شبکه یورونیوز نیز چندی پلیس گزارش کرد که مون در حالی چو را بعنوان وزیر دادگستری مشخص نموده است که خانواده وی به سوءاستفاده از نفوذ برای دریافت پذیرش از یک دانشگاه خاص و برتر سئول برای دخترش، متهم است.

همسر چو متهم است که برای دریافت پذیرش برای دخترش از یک دانشگاه عالی در سئول که بعنوان استاد در آن فعالیت دارد، از نفوذ خود سوء استفاده نموده است.

اتهاماتی مبنی بر اینکه دختر چو در یکی از دانشگاههای عالی سئول و یکی از مدارس عالی پزشکی بوسان پذیرش گرفته است، موجب خشم عمومی شده است زیرا در کره جنوبی جو رقابتی بسیار بالایی برای ورود به مدارس و دانشگاههای عالی وجود دارد زیرا فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای خاص، بعنوان یک شرط مهم برای به دست آوردن یک شغل در آینده به حساب می آید.

اوایل روز گذشته (شنبه)، دادستان های کره جنوبی، برای دومین بار در طول یک هفته، همسر چو را احضار کردند. وی علاوه بر سوء استفاده از قدرت و نفوذ همچنین مظنون به مشارکت در اداره یک صندوق سهام اختصاصی است که توسط خانواده چو تأمین بودجه می گردد و آنطور که دادستان های کره جنوبی می گویند، ظاهراً در زمانیکه چو بعنوان وزیر امور مدنی دولت مون تا ماه ژوئیه فعالیت داشته است، این صندوق در فعالیت های سرمایه گذاری مشکوک مشارکت داشته است.

دادستان ها روز پنجشنبه گذشته، علیه یکی از اقوام چو که ماه گذشته به ظن مشارکت در کلاهبرداری و اختلاس و کوشش برای از بین بردن شواهد مربوط به مدیریت وی در صندوق مذکور بازداشت شده بود، اعلام جرم کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "فیلم، دهها هزار معترض کره جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، دهها هزار معترض کره جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید