خبرنگاران پاکستان، خشونت ها علیه مسلمانان هند را موجب نگرانی جدی دنیا اسلام دانست

به گزارش وبلاگ تمبوک، اسلام آباد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه پاکستان در نامه ای به دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و همتایان خود در کشورهای عضو این سازمان، آنچه که موج فزایند اسلامی هراسی در هند و تشدید خشونت ها علیه مسلمانان در شرایط شیوع ویروس کرونا خواند، را موجب نگرانی جدی دنیا اسلام دانست.

خبرنگاران پاکستان، خشونت ها علیه مسلمانان هند را موجب نگرانی جدی دنیا اسلام دانست

شاه محمود قریشی روز سه شنبه در نامه خود خطاب به دبیرکل و وزیران امور خارجه اعضای سازمان همکاری اسلامی، خواهان حفظ حقوق اقلیت در هند از جمله جامعه مسلمانان این کشور شد.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اضافه کرد: وزیر امور خارجه این کشور گفت که ما امیدواریم جامعه بین الملل در شرایط فعلی نقش آفرینی نموده و از دولت هند نیز خواسته گردد تا جلوی اقدامات علیه امنیت و رفاه اقلیت ها از جمله مسلمانان را بگیرد.

در این بیانیه آمده است: موج فزایند اقدام های نفرت انگیز و اسلام هراسی در هند نه تنها به عنوان تهدیدی برای مسلمانان این کشور پدیدار شده است بلکه این شرایط به طور گسترده مورد نگرانی جدی دنیا اسلام قرار گرفته است.

وزیر امور خارجه پاکستان آنچه که اقدام های نیروهای افراطی تحت پشتیبانی حزب حاکم بهاراتیا جانتا در هند و دستور کار این احزاب علیه اقلیت ها از جمله مسلمانان خواند، را مغایر با کنوانسیون های بین المللی دانست و اضافه کرد: تشدید خشونت ها علیه مسلمانان و متهم کردن آنان به عامل شیوع ویروس کرونا در هند، کوشش های دنیای برای هماهنگی مذهبی در این ایام سخت ناشی از بیماری همه گیر کووید-19 را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش منابع خبری، هندوهای افراطی در هند این روزها از بحران کرونا سوء استفاده نموده و با متهم ساختن مسلمانان به توطئه علیه کشور، آن ها را آماج حملات خود قرار می دهند.

در ماه فوریه، دهلی نو شاهد شورش های ضد مسلمانان بود که به مرگ 54 نفر انجامید. عامل بروز ناآرمی های ماه فوریه، تصویب قانون جدید تابعیت شهروندی هند اعلام شده است.

کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری های اسلامی 31 فروردین گذشته افزایش خشونت ها علیه مسلمانان هند همزمان با شیوع ویروس کرونا در این کشور را محکوم کرد و از دهلی نو خواست تا در جهت تامین حقوق جامعه اسلامی گام بردارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پاکستان، خشونت ها علیه مسلمانان هند را موجب نگرانی جدی دنیا اسلام دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پاکستان، خشونت ها علیه مسلمانان هند را موجب نگرانی جدی دنیا اسلام دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید