روزنامه عربی فرجام علاوی را برای الزرفی پیش بینی کرد

به گزارش وبلاگ تمبوک، فار س نوشت: یک روزنامه سعودی گزارش داد که بیشتر گروه های معترض عراق و احزاب سیاسی، مخالف نخست وزیر تازه معرفی شده هستند و به همین دلیل، او نخواهد توانست کابینه خود را تشکیل دهد.

روزنامه عربی فرجام علاوی را برای الزرفی پیش بینی کرد

بیشتر گروههای حاضر در جنبش اعتراضی عراق علیه عدنان الزرفی مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور به عنوان جانشین عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق،دست به اعتراض زدند.

روزنامه سعودی الشرق الاوسط با اعلام این خبر گزارش داد: همین مسئله احتمالا فرضیه شکست الزرفی در تشکیل کابینه را تقویت خواهد کرد.

الشرق الاوسط تأکید کرد که الزرفی نیز احتمالا مانند محمد توفیق علاوی مأمور پیشین تشکیل کابینه در عراق، در این مسئله، ناکام خواهد ماند.

به گزارش این روزنامه، آنچه پیش بینی های مربوط به شکست الزرفی را تقویت می کند، همپوشانی آراء گروههای معترض عراق با طیف گسترده ای از احزاب و فراکسیونهای شیعه است... لذا، چند ساعت پس از اینکه الزرفی، مأمور تشکیل کابینه شد، تحصن کنندگان در مرکز بغداد بیانیه دادند.

الشرق الاوسط ادامه داد، معترضان در این بیانیه، خواستار تغییر مسالمت آمیز از طریق انتخابات شدند و اعلام کردند که تا زمان کنترل ویروس کرونا، حضور خود را در میادین اعتراضات، محدود خواهند کرد.

معترضان عراقی چند شرط برای نخست وزیر آینده این کشور مشخص کردند که عدم اشتغال در پستهای حکومتی، استقلال از فراکسیونها و احزاب سیاسی و نداشتن تابعیت خارجی، بخشی از این شروط است.

این در حالی است که الزرفی، دارای تابعیت آمریکایی است و ناظران می گویند که احتمالا آمریکا از تابعیت الزرفی برای ابقای نظامیان تروریست خود در خاک عراق، سوء استفاده خواهد کرد؛ چرا که اخیرا مجلس عراق، مصوبه اخراج این تروریستها را به اکثریت آراء به تصویب رساند.

سعدون محسن ضمد که الشرق الاوسط از وی به عنوان خبرنگار و فعال خبری یاد می کند، بر این باور است: بیشتر فعالان حاضر در میادین اعتراضات، مخالفت خود را با مأمور به تشکیل کابینه شدن الزرفی اعلام کردند.

ضمد تأکید کرد که علت این مخالفت این است که الزرفی بر خلاف شروطی که معترضان مشخص کرده بودند، به عنوان مأمور تشکیل کابینه شده است؛ زیرا وی در پستهای اجرایی حضور داشته و تابعیت خارجی دارد.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: این سؤال مطرح است که آیا، الزرفی خواهد توانست کابینه تشکیل دهد؟ فکر می کنم: خیر؛ زیرا راضی کردن همه طرفها غیر ممکن است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "روزنامه عربی فرجام علاوی را برای الزرفی پیش بینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه عربی فرجام علاوی را برای الزرفی پیش بینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید