بحثی از حضور کالدرون در تیم ملی نشده، نگفتم قهرمان لیگ مشخص گردد

به گزارش وبلاگ تمبوک، مرتضی محصص در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره نامشخص بودن سرنوشت لیگ برتر فوتبال ایران و پیشنهاداتی که برای معین قهرمان و یا ادامه لیگ مطرح می گردد، گفت: ابتدا می خواهم نکته ای را عرض کنم. قبل از عید نوروز بود که یکی از رسانه ها با من مصاحبه کرد و سئوالی در همین مورد داشت ولی متاسفانه بخشی از صحبت هایم تحریف شد. من گفته بودم برای سلامت بازیکنان هم که شده است باید چند هفته به آنها فرصت بدهیم و لیگ مدتی تعطیل گردد ولی از قول من نوشته بودند که لیگ باید تعطیل و قهرمان معین گردد. این موضوع باعث شد مورد توهین و حمله عده ای قرار بگیرم در حالی که گناهی نداشتم.

بحثی از حضور کالدرون در تیم ملی نشده، نگفتم قهرمان لیگ مشخص گردد

حتی مورینیو هم تحت فشار نهاده شد

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال ادامه داد: بهداشت و سلامت بازیکنان، تماشاگران، داوران و مربیان از هرچیزی مهمتر است و راجع به آن نمی توان هیچگونه بحثی داشت. شما نگاه کنید که حتی ژوزه مورینیو سرمربی تیم تاتنهام انگلیس برای تمرین دادن بازیکنانش در یک پارک چطور تحت فشار نهاده شد. در همه جای جهان سلامت بازیکنان در درجه اول واقع شده است. بازیکنان باید در خانه بمانند.

کیفیت فوتبال صد درصد لطمه می خورد ولی مهم نیست

محصص با اشاره به تاثیر تعطیلی فوتبال بر کیفیت آن در آینده تاکید نمود: صد درصد کیفیت فوتبال لطمه می خورد. شاید اگر مسابقات فوتبال یک ماه دیگر آغاز گردد، آن کیفیت سابق را نداشته باشد اما اینها مهم نیست. مهم این است که اتفاق بدی برای بازیکنان، مربیان، تماشاگران و داوران رخ ندهد. مثل خیلی دیگر از مسائل که در سال های قبل داشتیم، می توانیم ویروس کرونا را هم پشت سر بگذاریم.

من هم از خانه نشینی کلافه شدم ولی از فرصت استفاده کردم

وی گفت: حل این بحران سخت است ولی پیغام ما در این روزها باید پیغام صبر و حوصله و درایت باشد. خود من هم از اینکه در خانه نشستم کلافه شدم. حتی دنبال یک بهانه هستم تا بیرون بروم و یک پاکت شیر بخرم ولی همین تعطیلات و خانه نشینی برای من که معلم هستم این فرصت را فراهم کرد تا مطالعه کنم. در این مدت یکی دو کتاب خوب که همواره برای نخواندنش بهانه تراشی می کردم را مطالعه کردم.

فعلا باید همینطور جلو برویم

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که پیشنهادش برای لیگ برتر فوتبال در این شرایط چیست؟ گفت: اگر به من بد و بیراه نگویند حرفم این است که تعطیل شدن لیگ فقط باید در صورتی باشد که تاثیر کرونا خیلی زیاد باشد. باید صبر کنیم و فعلا همینطور جلو برویم. تصمیم گیری از الان برای 6 ماه دیگر اشتباه و دور از خرد است. شاید صحبت ما در این ارتباط در سرانجام شهریورماه راحت تر باشد. همانطور که گفتم سلامت ورزشکاران، مربیان، طرفداران و داوران از همه چیز مهمتر است و باید در خانه بمانیم.

صحبت از تعطیلی لیگ یا مشخص قهرمان احساسی است

محصص اظهار کرد: اگر مسابقات امکان برگزاری دوباره داشته باشد، چه کسی می تواند بگوید تعطیل گردد؟ حرف قطعی از مشخص قهرمان یا تعطیلی لیگ در این شرایط احساسی است و باید صبر کنیم تا ببینیم سلامت بازیکنان در چه صورت تضمین می گردد. اگر دقت کنید متوجه می شوید که یوفا به خاطر برگزاری بازی های لیگ قهرمانان بین اتلتیکو با لیورپول و آتالانتا با والنسیا چقدر تحت فشار نهاده شد و مردم نفرین کردند که چرا این مسابقات برگزار گردید. لیگ و فوتبال را همواره می توان برگزار کرد ولی اگر تعداد کشته ها در اثر کرونا بالا برود ما هرگز خودمان را نخواهیم بخشید.

اسکوچیچ با تیم ملی ایران قرارداد دارد

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت هایش در واکنش به خبر حضور گابریل کالدرون در تیم ملی به جای دراگان اسکوچیچ گفت: من این خبر را نخوانده ام و در جریان آن نیستم. تا جایی که می دانم اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال و تیم ملی قرارداد دارد و نمی دانم این خبر از کجا آمده است.

بحثی از حضور کالدرون در تیم ملی نشده است

محصص اضافه نمود: برای اطلاعات بیشتر بهتر است با سخنگوی فدراسیون فوتبال صحبت کنید ولی در کمیته فنی هیچ بحثی در این ارتباط نشده است. وقتی تیم های ملی تعطیل هستند و فعالیتی ندارند طبیعتا ما هم جلسه ای نداریم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این شرایط مسابقات لیگ قهرمانان و انتخابی جام جهانی را به تعویق انداخته است. وقتی تیم های ملی فعالیتی ندارند نمی گردد هیچ نوع برنامه ریزی انجام داد.

پورموسوی به کارش در تیم جوانان ادامه می دهد

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در سرانجام صحبت هایش در مورد استعفای مجازی سیروس پورموسوی سرمربی تیم جوانان در چند ماه گذشته و فعالیت مجددش در این تیم گفت: تا جایی که می دانم آقای پورموسوی خودش بیان کرد این بحث سوء تفاهم بوده است. ایشان سرمربی تیم جوانان است و به کارش ادامه می دهد. اگر خبر جدیدی باشد بنده در جریان نیستم. ما هم دوست داریم در این شرایط با مربیان صحبت کنیم ولی چون چیزی برای گفتن نداریم بهتر است تماسمان محدود باشد. می دانم که مربیان ملی با بازیکنان خود در ارتباط هستند و برنامه هایی را به آنها داده اند تا در خانه تمرین نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بحثی از حضور کالدرون در تیم ملی نشده، نگفتم قهرمان لیگ مشخص گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحثی از حضور کالدرون در تیم ملی نشده، نگفتم قهرمان لیگ مشخص گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید