علم و تکنولوژی

واحد ارتباط با صنعت دانشگاه ها باید تغییر ماهیت دهند

فرزاد چراغ پور استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس است که در زمینه طراحی و ساخت پروژه های روباتیک فعالیت داشته و پیروز به ثبت اختراع نیز شده است.

1 خرداد 1399

دستاوردهای 17 ساله ایران در حوزه نانو

پس از 17 سال فعالیت در حوزه نانو فناوری در ایران، با ایجاد 239 شرکت دانش بنیان در این حوزه، 647 محصول و تجهیزات این شرکت ها پیروز به کسب گواهینامه نانو مقیاس شده اند، ضمن آنکه این محصولات پیروز به کسب بازارهای 45 کشور جهان شدند و همچنین محققان کشور در سال 2017...

22 اردیبهشت 1399

مرگ غم انگیز 2 کارگر هنگام لایروبیاگو در مشهد

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس ایستگاه 10 و 3 آتش نشانی مشهد از مرگ غم انگیز دو کارگر شاغل در یک شرکت پیمانکاری، به دلیل گاز گرفتگی هنگام لایروبی کانال جمع آوری و راهنمایی فاضلاب (سیستم اگو) در بولوار بعثت این شهر اطلاع داد.

22 فروردین 1399

لرستان هم گرند کانیون دارد!

ارتفاعات این دره باعث شده تا غیر از دره نوردان، بیشتر کوه نوردان و صخره نوردان نیز به سمت دره خزینه سرازیر شوند.

3 فروردین 1399

نوکیا در نمایشگاه MWC 2020 از چه گوشی هایی رونمایی می نماید؟

روز گذشته، شرکت HMD Global که سازنده گوشی های نوکیا است اعلام نمود که قبل از شروع به کار نمایشگاه MWC 2020 در تاریخ 23 فوریه (4 اسفند) یک مراسم برگزار خواهد نمود. در دعوتنامه منتشر شده، فقط به تاریخ مراسم و شهر بارسلون اشاره شده ولی در هر صورت در خصوص گوشی های نوکیا...

29 اسفند 1398

رد صلاحیت نمایندگان فعلی عطف بماسبق نمی گردد

یک وکیل دادگستریبا بیان اینکه مقررات و قواعد ماهوی عطف بما سبق نشده و آثار آنها از زمان تصویب به بعد می باشد، گفت که باید صلاحیت عمومی نمایندگان را قدر متیقن تا خاتمه دوره حاضر باقی دانست.

26 اسفند 1398

عده ای در صدد حذف شیر از سبد غذایی روزانه مردم هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: اخبار کذب و غیر واقعی مثل وجود سم آفلاتوکسین در شیر موجب می گردد مصرف شیر از سبد غذایی روزانه مردم حذف گردد.

18 اسفند 1398

خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش ، لایحه نظام معلمان ارائه گردد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مسائل معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال بعضی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می توان با انجام آنها، مسائل آموزش...

16 اسفند 1398

رایتل را به نقشه اپراتوری موبایل ایران برمی گردانیم

مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل معتقد است که سال مالی آینده، قطعا برای اپراتور رایتل سال رشد و سودآوری خواهد بود و رایتل به نقشه اپراتوری ایران باز می گردد.

29 بهمن 1398

زندگی در آسمان، با جت لوکس

خانه پرنده، لقبی است که می توان به جت Lineage 1000 ساخت شرکت برزیلی Embraer داد. در حالی که جت های منطقه ای این خط هوایی مورد رضایت مسافران قرار ندارد و دشنام آن ها را بر سر خود می بیند، در مورد این هواپیمای جت خصوصی، قضیه فرق می کند و به گفته این شرکت مانند آن است...

28 بهمن 1398

بیرناب؛ خلق ثروت از مزیت های منطقه ای

خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی گفت: بیرناب، فروشگاه اینترنتی مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی است که در مجموعه 14 هکتاری دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با هدف خلق ثروت از مزیت...

13 بهمن 1398

کیک های آلوده به قرص در آبدانان کشف و ضبط شدند

شبکه بهداشت آبدانان با اعلام نمود با توجه به بازرسی های به عمل آمده توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کیک های آلوده به قرص در این شهرستان مشاهده و کشف و ضبط شده اند.

8 بهمن 1398

سرانجام اردوی تدارکاتی دوومیدانی کاران منتخب جوانان دختر و پسر در یزد

مسئول کمیته رده های پایه فدراسیون دوومیدانی از خاتمه اردوی آماده سازی منتخبین جوانان دختر و پسر در استان یزد اطلاع داد.

2 بهمن 1398

قشون کشی در حوزه های نام نویسی انتخاباتی ممنوع

فرماندار بویراحمد گفت: قشون کشی در زمان نام نویسی نامزدهای انتخابات موجب اخلال در سیستم خدمت رسانی به مردم می گردد.

28 دی 1398

حداقل سن عمل زیبایی بینی، دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد.

23 دی 1398

بعد از خرید گوشی سامسونگ این 7 کار را انجام دهید

اگر به تازگی یک گوشی سامسونگ خریداری نموده اید، برای بهبود تجربه کاربری توصیه می کنیم کارهایی را انجام دهید. در این مطلب، به 7 ترفندی اشاره می کنیم که بعد از خرید گوشی سامسونگ بهتر است آن ها را عملی کنید.

29 آذر 1398

منطقه توریستی در برابر خلع سلاح؛ پیشنهادی غیرجذاب برای کره شمالی

هرچند دولت کره شمالی به پیشنهاد آمریکا برای خلع سلاح هسته ای واکنشی نشان نداده اما از نظر رهبر کره شمالی این پیشنهاد چیزی جز کوشش غرب برای شروع اقدامات خصمانه علیه سلسله کیم و ریشه دواندن در این کشور منزوی نیست.

18 آذر 1398

جزئیات گزارش آنالیز سیلاب فروردین ماه

رئیس هیأت ویژه گزارش سیلاب گفت: در حادثه سیلاب 200شهر و 1300 روستا از 25 استان تخریب شد که به طور کلی 80نفر جان باختند و به 150 مدرسه خسارت وارد شده بود.

8 آذر 1398

تدبیر انصاریفرد برای تامین قسط دوم قراردادهای پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن انصاریفرد پس از حضور در پست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس از مسائل اقتصادی جدی این باشگاه برای پرداخت هزینه های جاری تیم اطلاع داد.

6 آذر 1398

دانستنیهای جالب در خصوص هواپیما و پرواز که شاید ندانید

وقتی به دوردست ها سفر می کنید، معمولا این هواپیماها هستند که وظیفه بردن شما به این نقاط را انجام می دهند. خدمه پرواز از جمله خلبان ها و مهماندارها ساعت های طولانی کار می کنند تا ورود شما به مقصد را تضمین کنند و در نتیجه دانستنیهای جالب در خصوص هواپیما...

5 آذر 1398
تعداد: (104)